Yapay Zeka İşçiler Yükselecek

Please log in or register to like posts.
News

Dubai’deki Dünya Hükümeti Zirvesinde Sebastian Thurn, AI’nın insanları “süper-insanlıkçı işçiler” haline getireceğini söylemiş oldu. Google X ortak kurucusuna bakılırsa AI tekrarlayan işlerden kurtulacak, sadece daha yaratıcı işler de açacak.

BIR AI (Yapay Zeka) İŞ ORTAĞI
Bir çok için, yapay zeka (AI) ve insan gücü şüpheli. Bu insanoğlu, artan derecede sofistike AI tarafınca güçlendirilen akıllı makinelerin insan kaynaklı işlerini üstlenmesinden kaygı duyuyor ve bazı insanlara gelir deposu bulamıyor. Teknolojik tekilliklere ulaştığımızda / kaçınırsak , AI emek devralmanın tamamlanma ihtimali daha da ürkütücü olur .

Google gizli saklı X laboratuvarının kurucularından Sebastian Thurn’a nazaran, hiçbir şeyden kaygı ediyor olabilirler. Devam eden bir konuşma esnasında Dubai’de Dünya Hükümeti Zirvesi , Thurn o AI onsuz daha değişen teknolojinin yardımıyla daha yapabilecek “insanüstü işçiler” içine insanları meydana getirecek inandığını söylemiş oldu.

“AI, bir araçtır ve AI’nın hakikaten yapabileceği şey, tekrarlayan işlerden kurtulmaktır” dedi Thurn. “Dolayısıyla eğer bir iş yapıyorsanız, tıp doktoru ya da aynı şeyi yaparak gün süresince gündüz zaman geçiren bir avukata açıklayın; arkasından AI’nın omzunun üstünden bakmasını sağlayın ve sizden bu becerileri öğrenin sizi bir süper-insanca, daha kuvvetli şahıs.”

Bununla beraber, şu anda çevrimiçi eğitim şirketi Udacity’nin başkanlığını meydana getiren ve uçmakta olan otomobil şirketi Kitty Hawk’ın CEO’su olan Thurn, AI’nin yükselişinde tüm işler hayatta kalmayacak .

Thurn, “Şimdi, bu, bazı işlerin kaybolacağı, oldukca tekrarlayan işlerin elverdiği anlamına geliyor” dedi. “Sadece yerini tekrarlanan bir emek harcama toplumundan yeni şeyler buluş ettiğimiz yaratıcı bir topluma taşımak zorundayız.” Netflix’in fütüristik bir bilim kurgu filmi olan Think Altered Carbon , bir otelin tek çalışanı AI yöneticisi Edgar Allan Poe şeklinde görünüyor ve konuşuyor.

AZ İŞ
Geçmişte Google’ın en iyi mühendislerinden önde gelen meşhur futurist Ray Kurzweil, bir zamanlar AI’nın insanları yerinden etmeyeceğini, bunun yerine onları geliştireceğini söylemiş oldu .

Bunun ne kadar acele olabileceği açısından bir çok, akıllı makinelerin önümüzdeki on yılda işleri devraldığını göreceğimiz mevzusunda aynı fikir . Bazıları, geçişin esasen başladığını söylüyor .

Bunu bazılarının 2040’lara geleceğini öngördüğü teknolojik tekillikle birleştirin ve insan-AI emek birliği , beklediğimizden daha erken gerçekleşebilir.

En azından, AI’nın yerine geçmek yerine bir vasıta olarak kullanılma yollarını bulmak, insan işçilerini ilgili tutacaktır. AI’ların her şeyi yapmış olduğu bir gelecek ile AI’ların insanları “süper insanlıkçı işçiler” haline getirmiş olduğu gelecek içinde, İkincisi muhtemelen en oldukca insan için tercih edilir.


futurism.com


Bir Cevap Yazın