You can skip ad in 5s

Neden Tesla Alınmalı

Please log in or register to like posts.
Video

Atmosfer ile rus ruleti oynanmaz ,1 tane atmosferimiz var. Elon Musk

 

Çünkü bunun bir çok nedeni ama önemli olan yeniliğe hazır olmak.

Adından babasının Nicola Tesla olduğu anlıyoruz ve biliyoruz, peki benzinli bir araca göre kıyaslarsak aradaki farkı çok net görebiliyoruz. Benzin fiyatları almış başını gidiyor, aynı şekilde arabaların kdv ve ötv’ leride , Ülkemizde pek yaygın olmada avrupa ülkelerinde bu kitle her geçen gün büyümekte ve dünya bu yöne doğru şekiileniyor.

 

Neden tesla almalıyız.

Tesla araçlarda ötv en az %3 en fazla %7 içten yanmalı araçlarda ise ötv %60 aradaki fark bu kadar , tüketim konusu da baya cazip tesla s modelinde 0 dan %100 şarj etmek ortalama 30 Tl ve şarjı tam dolu olduğu zamandan itibaren 420 km mesafe gitmekte.

Özellikle araçtaki gaz pedalı işleyişi çok farklı, arabayı çalıştırdıktan sonra gaza basmanızla araba resmen uçuyor elektrik ile çalıştığından dolayı tork hızlı bir şekilde bütün araca yayılıyor, ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman otomatik olarak frenleme yapıyor  sağlayan ise aracın motorundaki Nicola Tesla’nın bir projesi bulunmakta, ayak gazdan çekildiği andan motor içerisinden parça ters hareket ederek motora direnerek aracı yavaşlatmakla , sadece aracı yavaşlatmakla kalmıyor  o süre içerisinde aracın bataryalarına güç göndermekte bu bir nevi şarj oluyor aslında.

Aslında neden tesla almalıyız’dan ziyade neden elektrikli araç alınmalı ama biz bu konuda elektrikli araç olarak en iyisi olduğundan tesla’yı konu aldık. Kısaca Teknolojiye yön verilirken bir parçası olalım ki dahada gelişsin.

Bunu da buraya bırakalım

 

Bir Cevap Yazın