Gizlice Instagram Hikayesinin Ekran Görüntüsü Almak

Please log in or register to like posts.
News

Yakalanmadan Instagram Hikayelerinin Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır?

Instagram, her yerde ekran görüntüsü meraklılarının hüsrana uğramış birisi, geçici bir Instagram Hikayesi’ni bir ekran görüntüsü kullanarak ölümsüzleştirmeye karar verdiğinde yaratıcıları uyarılayan yeni bir özellik ortaya koyuyor. (Kullanıcıları Snapchat‘ta çekilen ekran görüntülerine uyarmak için benzer bir özellik zaten var.) İnsanlara, arkadaşlarınıza göndermek ve eğlenmek için öykülerinin fotoğraflarını çektiğinizi bildirmekten kaçınmaya çalışmak için birkaç geçici çözüm var, ancak isterseniz tamamen güvenli olmasını istemekle birlikte, geçici içeriğin kayıt bekçisi olma yollarını aramak yerine, genel olarak screencapping‘i ( veya Instagram’ı kullanmayı ) durdurmanız gerekir .

Techcrunch‘a göre Instagram, halka açık hikayeler için ekran görüntüsü uyarısı özelliğini test ediyor. Hikayeleri ekrana getiren kullanıcılar, bir kullanıcı hikayesini bir dahaki sefere çizdiklerini belirten bir uyarı açılır penceresiyle karşılanacak ve bu kullanıcı, hikayenin “Gördüğü” listesindeki bir kullanıcının adının yanında gösterilen yuvarlak bir simge aracılığıyla uyarılacaktır.

Kullanıcıların, izleyicilerinin skorçukçu ayıklamalarına ilk kez uyarıldığı kişi olmayacaktı. Yukarıda belirtildiği gibi Snapchat, anti-screencap uyarılarına sahipken, Instagram , kullanıcıların video veya görüntüleri alıcı tarafından ekrana getirildiğinde doğrudan mesaj Instagram hikayeleri gönderenleri uyaran bir özellik sürümüne sahiptir.

 

 

Birinin Instagram hikayesinin ekrana çekilip gösterilmemesi uyarı gerektiğini garanti eder. Sosyal ağ Snapchat’ın ekran görüntüsü önleyici özelliği, bazı kullanıcılar , Instagram’ın Öykü özelliğini başlattığında platformdan ayrıldıkları gerekçesiyle bahsederken, bölücü bir özelliktir. Bir Instagram öyküsünü hiçbir zaman screencapped edemediğim halde, diğer uygulamalardaki arkadaşlarımla hızla paylaşmak istediğim eğlenceli imgelerle hazırlamış Instagram sayfalarını screencapped ettim. Ölmediğim Instagram kullanıcısına eylemlerim uyarıldıysa, muhtemelen oluşturduğum skreencaps sayısını azaltabilirim, ancak Instagram’da bulduğu içeriği kaydetmek isteyen kullanıcıları cesaretten düşürmek için kaba bir yol gibi görünüyor.

Bu özellik, her Instagram kullanıcısı için mevcut değildir (bu sabah bir dakika süren bir ekran görüntüsü ayarlamasından sonra bile bir uyarı almadım), ancak etkilenen taraflardan biriyseniz, screencapping’in işlerlik kesintisiz çalışmasını sağlayabilirsiniz Birkaç basit numara.

Kullanıcıları, skreencapping escapades’inize uyarmaktan kaçınmak için iki seçeneğiniz var. Birincisi, akıllı telefonunuzu kullanıyorsanız, cihazınızı uçak moduna atabilir, söz konusu resmi ekrana çıkarabilirsiniz (çevrimdışı cihazınızın artık girişim yapamayacağından yalnızca bir veya iki kat hikayenizi görürsünüz) ve uçak modunu şunun için açıp kapatabilirsiniz: taramaya devam et. Bunun yerine masaüstünüzde veya dizüstünde bulunmanız durumunda, Instagram’ın web sayfasını kontrol edebilir ve hikayeyi tarayıcı pencerenizden basitçe ekran görüntüsü ile izleyebilirsiniz. Geçici çözümler, ekran oluşturmada zorlanmayı zorunlu kılmaz, ancak görüntü oluşturan kişiye haber vermeden bir görüntüyü yakalamak için ekstra birkaç karmaşıklık katar. Ekstra farkındalık seviyesine girmek kişisel bir tercihtir.


Kaynak: https://lifehacker.com/how-to-take-screenshots-of-instagram-stories-without-ge-1822934626


 

Bir Cevap Yazın