Gelişen Dünyamı Yoksa Bizmi ?

Please log in or register to like posts.
News

Gelişen Dünyamı Yoksa Bizmi ?

Gelişen dünyaya ayak uydurmak bu devirde sıkça karşılaştığımız deyimlerden biri oldu artık. Hiç düşündünüz mü? her gün değişen gelişen dünya yani yaşadığımız içinde bulunduğumuz gezegen gelişmekte, değişmekte, peki dünya gelişirken bizler ne yapıyoruz.?

 

Biraz garip bir soru oldu çünkü dünyanın iyi yada kötü gelişmesini sağlayan biz insanlarız, ancak hangimiz dünyayı değiştirmekte? kendinize en son ne zaman sordunuz kendimi yada yaşadığım çevre yada içinde bulunduğum dünya için iyi olarak , gelişme olarak ne yaptım diye ? bunu %10 luk bir kesim düşünmüştür peki geriya kalan %90 kısım ne yapmakta ? cevap koca ”sıfır” işte bu yüzden bu %90 lık kısım %10 luk kısmın düşündüğü geliştirdiği bir dünyada yaşamakta.

 

Bu insanların kendi seçimi ancak dünya ne kadar gelişirse gelişsin sen değişmeden ben değişmeden o değişmeden hiç bir işe yaramaz. Başlıkta belirttiğim gibi Gelişen Dünyamı Yoksa Bizmi ? Dünyayı geliştiren birileri var ama bizi geliştiren birileri yok.!

 

Bu gün kendimiz için ne yaparsak bir gün bunun karşılığını alırız.

 

Örnek verelim; Nicola Tesla duymayan yoktur eğer varsa 🙁 konumuza dönelim, nicola tesla eğer hayatında dünyayı geliştirecek adımlar atmasaydı şuan bu sayfayı görüntüleyemiyor olacaktığınız peki onun yerine ne yapacağınızı düşündünüzmü? bence bunu düşünün.

 

Hayatınızı kolaylaştıracak bir şeyler istiyorsanız bunu birilerinin yapmasını beklemeyin, ne istiyorsanız önce kendiniz için yapın, kendiniz için geliştirin, sonra dünya için, işte o zaman gelişen insanlar olacaktır.

 

Eğer gerçekten yapmak istiyorsan bağımlılıklarından kurtul, bağımlılıktan kastım, alkol vs. değil boş bağımlılıklarından kurtul bunlar telefonunun içinde bulunan uygulamalar, bu uygulamaların veri toplamaktan başka yaptığı bir şey yok, burada ise gelişen onlar oluyor.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın