Finlandiya’nın 3. En Büyük Veri İhlali

Please log in or register to like posts.
News

Finlandiya’nın 3. En Büyük Veri İhlali

Finlandiya’nın 3. En Büyük Veri İhlali 130.000 Kullanıcının Plaintext Şifresini Ortaya Sunuyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, 130 binden fazla Finli vatandaşın ülke çapında karşılaşmış olduğu üçüncü en büyük veri ihlali şeklinde görünen tavırları ihlal edildi .
Finlandiya İletişim Düzenleme Kurumu (FICORA) olduğu uyarısı onları doğru iş planlarını yapmaya destek Helsinki Yeni İş Merkezi ( “Helsingin Uusyrityskeskus”), girişimcilere iş tavsiyelerde bulunur ve bir şirket tarafınca tutulan bir internet sayfasında bir büyük ölçekli veri ihlali kullanıcılarını .

Bilinmeyen saldırganlar internet sayfasını Liiketoimintasuunnitelma  hacklemeyi başardılar ve herhangi bir şifreleme karması kullanmadan, düz metin olarak sitede gizlenen 130.000’den fazla kullanıcının kullanıcı adlarını ve şifrelerini girdiler.

3 Nisan’daki ihlali bilerek, şirket ana sayfadaki vakayla ilgili bir basın açıklamasıyla “bakım altında” bildirimini gösteren etkilenen internet sayfasını kaldırdı.

“Suça maruz kalmış ve zihinsel yada finansal dezavantajlardan etkilenebilecek tüm insanoğlu için fazlaca üzüldük. Ne yazık ki, bu bilgilerin kaçta bulunduğunu ve bu bilginin hangi detayları ihlal ettiğini tam olarak bilmiyoruz. Bir suç raporu ve tarafların polise ayrı ayrı rapor vermeleri gerekmiyor, “diyor Helsinki Yeni İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Jarmo Hyökyvaara.

“Hizmetimizin bakımı ve güvenliği, taşeronumuzun, uzun vadeli ortağımızın sorumluluğundaydı. Ne yazık ki, hizmetin güvenliği bu tür saldırıları önlemek için yeterli değildi. Bu, kısmen bizim hatamız ve Bir abone ve hizmetin sahibi biz bundan sorumluyuz. ”

Şirket ek olarak, müşterilerinin detaylı bilgilerinin, veri ihlalinden etkilenmeyen değişik bir sistemde depolanmasını da sağlar.Vaka, vakası büyük çapta bir sahtekarlık olarak inceleyen Helsinki polisine bildirildi.

Internet sayfası döndüğü anda, etkilenen web sitesiyle hesap sahibi olan kullananların şifrelerini değiştirmeleri şiddetle önerilir.
Düz metin şifreleri bilgisayar korsanlarına maruz kaldığından, kullananların bu internet sayfasında kullanılanlarla aynı olmaları halinde, başka bir internet sayfası için şifrelerini değiştirmeleri mükemmel bir düşünce olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın