Facebook Çalışanı Sorun Yarattı

Please log in or register to like posts.
News

Bir Facebook çalışanı bir muhabirden telefonunu kapatmasını istedi, böylece Facebook konumunu takip edemedi – ve şirket içinde daha büyük bir sorun ortaya çıktı

Facebook şeklinde kurumsal devler için rakiplere yada medyaya sızıntılar kardinal bir günahtır.

Bu fikir, son iki yıl içinde Facebook’un kayalık zamanıyla ilgili yeni bir Wired konusunda açıktı . Hikaye, Facebook’un bir Gizmodo muhabirine haber operasyonları hakkında iki sızıntıyı bulmasının iyi mi mümkün bulunduğunu konu alıyor.

Sadece Kablolu bağlantı için bir kaynak, şirketlerin kaçaklardan iyi mi gideceği mevzusunda çalışanların ne kadar ilgiliydi bulunduğunu altını çizdi. Hikayeye bakılırsa, mevcut bir Facebook çalışanı olan kaynak, bir Kablolu muhabirden telefonunu kapatmasını istedi, bu yüzden Facebook konum takip edeni kullanamayacak ve toplantı için birbirlerine yakın olduklarını görecek.

Kablolu özelliğinden:

“Bir mevcut çalışan, Kablolu bir muhabirin telefonunu kapatmasını istedi, bundan dolayı şirket, Facebook’taki herhangi birinin telefonlarında olup olmadığına bakmak için daha çok süre ayıracaktı.”

Facebook aslına bakarsak bu şekilde çalışanlarını takip edip etmediği mühim değil. Bir çalışanın bu şekilde bir seçeneğin masada bulunduğunu düşünmesi şirketteki kültürü konu alıyor.


Kaynak: http://www.businessinsider.com/facebook-employee-concerned-company-tracking-phone-for-leaks-report-2018-2


 

Bir Cevap Yazın