Bitcoin Madenciliği’ni Önleme Eklentisi ( Miner Block )

Please log in or register to like posts.
News

Son zamanlarda ülkemizde özellikle borsası ve yatırımları ile tavan yapan bitcoin ,madencilik alanında kullanıcıları hedef almakta.

Ziyaretçilerin Bilgisayarı Üzerinden Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılıyor.

Şuan herkes bitcoin’in ne kadar olduğu nasıl para / bitcoin kazanılır ile uğraşırken web site sahipleri ise burda kullacılarını kurban seçerek asıl bitcoin madenciliğini onlar yapmakta. Bazı servisler bitcoin madenciliği yapılması için ücretsiz fırsatlar sunmaktadır bu servis yada servisler’e website sahipleri sitelerini kayıt edip bir js kodu alıyor, aldığı bu kodu web sitesine eklediği zaman kullandığı servise göre bitcoin yada ödeme alırlar hepsinin ortak özelliği ise, sizi o web sitesini ziyaret ederken arka planda çalışan js kodu ile bilgisayarınızın cpu gücü ile şifreleme yada bitcoin kazma işlemi gerçekleşir, bu sırada bilgisayarınız o web sitesi açık olduğu sürece performansı düşecektir.

Eğer güzel bir donanıma sahip iseniz bunun pek farkına varmayabilirsiniz. Google şimdilik ziyaretçiler’in bilgisayar’ları ile madencilik yapan websiteleri için bir güncelleme yayınlamadı.

Madencilik Önlemi Nasıl Alınır.?

Bunu önlemek için google chrome da kullanabileceğiniz bir eklenti bulunmaktadır. Miner Block isimli bu eklenti siz bir websitesini açarken o arada aktif olan miner block eklentisi siteyi kontrol edip eğer madencilik yapıyorsa bunu engelleyerek sizin bilgisayarınızın üzerinden madencilik yapılmasını önlemekte.

Bir Cevap Yazın